A 2006. évi 448-as, a sérült személyek jogait szabályozó Törvény 65. cikkelye alapján igényelhető az ingyenes parkolási kártya. 2020 júniusától a parkolási kártyákat a helyi polgármesteri hivatalok szociális irodái állítják ki. Azok a személyek akiknek 2019-ben a Hargita Megyei Szociális Igazgatóság állította ki a parkolási kártyát és a szükségállapot ideje alatt lejárt, lehetőségük van az új kártya igénylésére -szintén  a helyi polgármesteri hivatalban- amennyiben rendelkeznek a sérültségüket igazoló érvényes bizonylattal.

Az új parkolási kártyák igényléséhez típus kérést kell kitölteni és mellékelni a személyi igazolvány és sérültségüket igazoló érvényes bizonylat másolatait illetve egy igazolvány képet.

- TÍPUS KÉRÉS -