Szentegyháza Polgármesteri Hivatala pályázati kiírásra hívja fel az érintett tömbházlakók figyelmét, miszerint európai uniós pénzügyi támogatás igényelhető a tömbházak hőszigetelésének munkálataira 2018-ban is.

A tömbházak felújítási költségeinek 60 százaléka uniós forrásból fedeződik, a lakóknak a költségek 25  százalékát kell állniuk, az önkormányzat pedig a fennmaradó 15 százalékot fedezi.

Azok a lakástulajdonosi egyesületek, akik szeretnének jelentkezni a hőszigetelési programra a kérés mellett a következő dokumentumokra lesz szükségük:

• telekönyvi kivonat
  • a tömbház építési könyve (cartea construcţiei)
  • a lakástulajdonosok 100 százalékának a jóváhagyását igazoló dokumentum
  • a lakószövetségi közgyűlés határozata

Ahhoz, hogy az önkormányzat pályázatot tudjon benyújtani minimum 60 lakrész belegyezése szükséges.

Bővebb információt a polgármesteri hivatalnál vagy a lakástulajdonosi egyesületnél lehet kérni.