În cadrul şedinţei extraordinară a Consiliului Local al Oraşului Vlăhiţa din 11 iunie 2015 au fost discutate următoarele hotărâri,

1. Hotărârea privind aprobarea drepturilor băneşti aferente personalului didactic din cadrul Şcolii gimnaziale „Mártonffi János" din Vlăhiţa, care solicită cheltuieli de deplasare pentru lunile martie şi aprilie 2015.

- Aprobat.

2. Hotărârea privind aprobarea transformării funcţiei publice de consilier juridic, clasa I, grad profesional debutant în funcţia publică de consilier juridic, clasa I, grad profesional asistent la Compartimentul juridic, administraţie publică din cadrul aparatului de specialitate al Primarului Oraşului Vlăhiţa.

- Aprobat.

3. Hotărârea privind aprobarea documentaţiei de atribuire a contractului de achiziţie publică „Amenajare circulaţie pietonală la intersecţia Strada Republicii cu Strada 1 Mai în Oraşul Vlăhiţa, judeţul Harghita"

- Aprobat.

Conţinutul hotărârilor aprobate se găseşte pe situl oficial al Primăriei Oraşului Vlăhiţa în meniul Consiliul Local - Hotărîri.